شومیز دخترانه و زنانه – مزون میسا

شومیز

شومیز واژه ای فرانسوی است، که به لباس جلوباز دکمه دار آقایان گفته می شده است. اما هم اکنون شومیز به لباس های زنانه ای گفته می شود که به عنوان بلوز و یا پیراهن از آن استفاده خواهد شد.

امروزه یکی از پرکاربردترین لباس های بانوان شومیز است. شومیز اغلب دکمه دار و آستین بلند بوده و از جنسی نرم و لخت برخوردار است. شومیزها از پارچه هایی لطیف و نازک دوخته شده و برای فصول گرم سال بسیار مناسب می باشند.

blank

جنس پارچه

سعی شده است برای دوخت شومیزها از پارچه هایی استفاده شود که آب نرود و چروک نشوند. همچنین از پارچه هایی استفاده می شود که با چندین بار شست و شو پرز و تغییر شکل ندهند و همواره به همان شکل اولیه و شیک باقی بمانند.

بسیار کاربردی

امروزه این نوع پوشش  در بین بانوان ایرانی بسیار مرسوم شده است. اغلب مانتوهای امروزی جلو باز هستند و خانم ها همیشه به دنبال پوششی مناسب برای زیر مانتو می باشند. شومیز یکی از مناسب ترین و شیک ترین لباس ها برای زیر مانتو محسوب می شود و بسیاری از خانم ها از این لباس برای زیر مانتو خود استفاده می کنند. همچنین سعی می کنند از شومیزی استفاده کنند که رنگ و طرح آن متناسب و هماهنگ با مانتو باشد.

مناسب برای مهمانی ها

در مهمانی ها و مراسم از شومیز ها به همراه دامن و یا شلوار استفاده می شود و استایل بسیار شیکی را به خانم ها خواهد داد. بسیار از بانوان فرهیخته ایرانی که برای آن ها پوششی کامل و مناسب در اولویت قرار دارد، شومیز را می پسندند و از این نوع لباس برای پوشش خود به وفور استفاده می کنند.

در شومیزهای رسمی و یا شومیزهایی که برای مراسم مجلل استفاده می شوند، برای شیک ایستادن شانه ها از دو اپل کم حجم استفاده می شود. چین های بسیار ریزی در قسمت بالای آستین طراحی می شود که بر روی شانه ها قرار می گیرد وسرشانه و آستین را بسیار شیک جلوه خواهد داد.

این نوع شومیز در دهه 60 بیشتر استفاده می شده است. این نوع شومیز را می توان با شلوار راسته، دامن کوتاه و یا دامن بلند ماکسی ست نمود. شومیزهای جلو بسته، حریر و پشت باز از دیگر انواع شومیزها می باشند.

blank

انواع شومیزها

البته شومیزها در انواع مدل ها در بازار وجود دارند که از هر کدام برای مورد خاصی استفاده خواهد شد. طراحی آستین شومیزها بسیار مهم است. در برخی از شومیزها پایین آستین (قسمت مچ) را تنگ تر می دوزند و از دکمه های با فاصله کم بر روی انتهای تنگ شده آستین استفاده می کنند. قسمت بالای آستین می توان کمی گشادتر از حد معمول و یا به صورت استاندارد برش داده شود. مدل آستین می توانند تعیین کننده مدل اصلی شومیز باشد، که در ادامه به بررسی شومیزها با آستین های متفاوت خواهیم پرداخت.

بررسی شومیز

شومیز پوششی امروزی است و کسانی که به مد بسیار اهمیت می دهند از این نوع لباس بسیار استفاده می کنند. البته در ابتدا شومیزها در کشورهای غربی مورد استفاده قرار می گرفتند که امروزه این مد به تمامی کشورها آمده است. برای دوخت شومیزها از پارچه های سبک و نخی استفاده می شود. این نوع پارچه ها برای سلامتی پوست بدن مفید هستند و از عرق و چسبندگی پوست بدن جلوگیری می کنند.

امروزه در بوتیک های زنانه انواع متفاوت و متنوعی از شومیزها را مشاهده می کنید. طراحان شومیز هر روز مدل هایی جدیدتر را طراحی و ارائه می کنند و شومیزهای زیباتری را به بازار ارائه می دهند. فروشگاه آنلاین میسا ارائه دهنده انواع شومیزهای زیبا و متنوع با کیفیت بالا و قیمتی بسیار مناسب است.

تمرکز طراحان لباس در طراحی شومیزهای میسا اغلب بر مدل یقه و آستین است. در ادامه می خواهیم انواع شومیز را همراه با توضیحاتی خدمت شما دوستان عزیز معرفی نماییم تا شما با انواع این پوشش امروزی بیشتر آشنا شوید. با ما همراه باشید.

شومیزهای ساده و شیک

پارچه ای که برای اینگونه شومیزها استفاده می شود اغلب ساده، تک رنگ و بدون طرح است. همچنین کمی گشادتر در نظر گرفته می شود. به طور کلی شومیزهای ساده بسیار راحت و ساده هستند و با هر نوع استایلی ست خواهند شد. افرادی که از این نوع شومیز استفاده می کنند از راحتی این لباس در تن خود بسیار لذت می برند. شومیزهای ساده در عین سادگی بسیار شیک و مدرن هستند.

شومیزهای اسپرت

شومیزهای اسپرتی هم طراحی شده اند که اغلب نخی، جلو باز و دکمه دار هستند و از پارچه ای ساده برای دوخت آن استفاده شده است. شومیزهای اسپرت را می توان همراه با شلوار لی استفاده نمود و در جشن ها و میهمانی های غیر رسمی از آن استفاده کرد. ظاهر شیک این شومیز بسیاری از بانوان را جذب خود خواهد کرد.

شومیز مجلسی

شومیزهای مجلسی را اغلب با پارچه های طرح دار می دوزند. همچنین بر روی این شومیزها از تور و گیپوردوزی، سنگ دوزی، روبان دوزی و..استفاده می کنند، تا بسیار چشم گیرتر به نظر برسند. این نوع شومیزها را می توان با دامن های کوتاه و یا بلند تنگ ست نمود.

شلوارهای جذب نیز گزینه ای مناسب برای ست کردن با این شومیزها می باشند. بهتر است افراد لاغر شومیز را به درون دامن و یا شلوار خود بیاندازند تا زیبایی اندام و کمر باریک آن ها بیشتر به چشم بیاید. افراد توپر نیز می بایست شومیز را بر روی دامن و شلوار خود بیاندازند تا اندام آن ها درشت تر به نظر نیاید.

شومیز گلدوزی شده

این نوع شومیز بسیار زیبا و ارزشمند است و وقت بیشتری برای تولید آن گذاشته شده است. بسیاری از بانوان علاقه مند به لباس های گلدوزی شده هستند و از شومیزهای گلدوزی شده برای پوشش بالا تنه خود استفاده می کنند. باید گفت که شومیزهای گلدوزی شده بسیار زیبا و چشم نواز هستند و در لحظه اول که دیده می شوند زیبایی خود را بیشتر به رخ خواهند کشید. شومیزهای لی گلدوزی شده نیز از شومیزهای پرطرفدار امروزی به شمار می آیند.

شومیزهای دکمه دار

این نوع شومیزها اغلب دارای دکمه هایی در جلوی لباس هستند. از دکمه ها علاوه بر پوشش لباس به عنوان تزیینات و زیبایی لباس استفاده می شود. همچنین در این نوع شومیز از چند دکمه بر روی مچ آستین استفاده خواهد شد. این نوع شومیز را می توان در انواع میهمانی های رسمی و یا غیر رسمی به تن کرد.

blank

شومیزهای یقه توری

در این نوع شومیز از انواع تور و گیپور برای یقه و حتی بر روی خود لباس استفاده می شود. این نوع شومیز از شومیزهای پرطرفدار بین خانم های جوان است و جلوه بسیار زیبایی به اندام دختران خواهد داد. در این مدل شومیز برای هماهنگی و زیبایی بیشتر علاوه بر یقه، تور و گیپور را می توان در قسمت های مختلف لباس به کار برد.

شومیزهای یقه چین دار

این نوع شومیز برای افرادی که از بالاتنه ظریفی برخوردارند، مناسب است. در مهمانی های کوچک می توانید از این نوع شومیزها استفاده کنید. در این نوع شومیز برای هماهنگی بیشتر اجزای لباس علاوه بر یقه بر روی پایین لباس و یا پایین آستین از چین دادن پارچه استفاده می شود.

شومیزهای یقه کرواتی

شومیز یقه کرواتی نمای ظاهری بسیارزیبایی دارد. این نوع یقه دارای پوشش بسیار مناسبی است و می توان آن را به صورت گره پاپیونی در آورد.

شومیزهای یقه حلزونی

یقه حلزونی بسیار زیباست و در لباس های اروپایی قدیمی بیشتر دیده شده است. در شومیزهای یقه حلزونی چین های زیادی به دور یقه و در ادامه قسمتی از جلوی لباس داده می شود که بسیار شکیل است. معمولا از پارچه های ساده و بدون طرح برای یقه حلزونی استفاده می شود.

در شومیزهایی که یقه حلزونی برروی یقه آن به کار می رود، مدل یقه برای طراحی مدل لباس کافیست و سعی می شود از مدل دادن بیش از حد بقیه لباس و آستین خود داری شود و معمولا بقیه لباس به شکل ساده دوخته خواهد شد.

شومیزهای یقه قایقی

یقه این نوع شومیز باز است و در استایل های کژوال بیشتر به کار می رود. یقه بسیار باز این نوع شومیز موجب شده است بانوان بیشتر در میهمانی های زنانه از آن استفاده نمایند. بانوانی که از بالا تنه زیبا و استخوانی بهره می برند نیز می توانند از این شومیز به راحتی استفاده کنند.

شومیزهای یقه هفت و گرد

این نوع شومیزها پوشش مناسبی برای زیر مانتوهای جلو باز می باشند و اغلب ساده و شیک هستند. این نوع شومیزها بسیار راحت هستند و می توان برای مصرف برای پوشش روزانه خود از آن ها استفاده نمود.

شومیزهای یقه شل

در قسمت بالایی یقه های شل، لباس شل و گشاد در نظر گرفته می شود، تا یقه شل شکل بگیرد. برای یقه شل بیشتر از پارچه های بسیار لخت مانند ریون و لمه استفاده خواهد شد. با استفاده از پارچه های لخت این یقه بهتر شکل خواهد گرفت.

شومیز آستین فانوسی

این نوع شومیز آستین های بسیار زیبا و متفاوتی دارد. آستین این نوع شومیز تا آرنج شکل ساده ای دارد. اما از آرنج به بعد چین می خورد و گشاد می شود و دو مرتبه در قسمت مچ تنگ و مچی خواهد شد. این مدل شیک از نظر دختران جوان و نوجوانان بسیار مناسب و دوست داشتنی است.

شومیزهای آستین حلقه ای

از این نوع شومیز بیشتر برای زیر مانتوهای جلو باز آستین دار در فصل تابستان استفاده خواهد شد. همچنین این نوع شومیز برای مهمانی های زنانه و دوستانه بسیار مناسب خواهد بود.

شومیزهای آستین پف دار

این نوع شومیز کمی متفاوت است و ممکن است مورد پسند هر کسی قرار نگیرد. آستین این نوع شومیز پف و چین بسیار زیادی دارد. از انواع پارچه می توان برای دوخت این نوع آستین استفاده نمود. پارچه های لخت این مدل آستین را به زیبایی به نمایش خواهند گذاشت.

شومیزهای آستین کلوش

این نوع شومیز دارای آستین های کلوش بوده که لباس را بسیار خاص و منحصر به فرد خواهد کرد. یقه و طرح جلوی شومیزهای آستین کلوش اغلب ساده در نظر گرفته می شود تا آستین کلوش آن بیشتر به چشم بیاید. آستین کلوش آن را بعضا به صورت دوطبقه و یا حتی سه طبقه در نظر میگیرند که به زیبایی بر روی هم می نشینند.

شومیزهای آستین رگلان

محبوبیت این نوع شومیز در بین دختران جوان بسیار زیاد است. آستین رگلان معمولا تا آرنج است و کمی گشاد در نظر گرفته می شود. این نوع شومیز بسیار راحت و خنک است و برای استفاده در فصول گرم سال بسیار مناسب است.

blank

خرید آنلاین شومیز

بسیاری از سایت های اینترنتی انواع شومیزهای مجلسی و ساده را برای فروش به نمایش گذاشته انند. بانوان می توانند برای صرفه جویی در وقت خود از این فروشگاههای آنلاین استفاده نموده و با در دست داشتن یک گوشی هوشمند شومیز دلخواه خود را متناسب با سایز خود انتخاب کنند و آن را درب منزل خود تحویل بگیرند.

انتخاب شومیز مناسب

برای انتخاب شومیز مناسب باید به نکاتی مانند 1.جنس پارچه استفاه شده برای دوخت شومیز2. دوخت تمیز و با کیفیت 3. تن خور شیک و متناسب با فرم بدن توجه نمود. برای خرید اینترنتی نیز می توان مشخصات شومیز که معمولا در زیر عکس آن درج شده است را مطالعه نمود و با توجه به آن مشخصات، شومیز مناسب را انتخاب کرد.

سخن پایانی

فروشگاه میسا از فروشگاه های به نام و معتبر پوشاک زنانه است و شومیزهای بی نظیری را برای فروشگاه خود در نظر گرفته است. با مقایسه قیمت و کیفیت شومیزهای میسا با فروشگاه های دیگر می توانید تفاوت را احساس کنید و محصول برتر را به راحتی انتخاب نمایید. فروشگاه میسا ارائه دهنده انواع لباس زنانه بوده و مفتخر است لباس منتخب شما را در کمترین زمان ممکن به دست شما برساند.