اصول ست کردن مانتو با شال و روسری

بیشتر خانم ها هنگام ست کردن مانتو با شال و یا روسری هایشان دچار مشکل می شوند، زیرا با اصول حرفه ای ست کردن مانتو با شال و روسری آشنا نیستند. اگر شما می خواهید خیلی راحت شال و مانتو خود را با یکدیگر ست کنید باید با طرح ها و رنگ ها و اصول آنها آشنایی پیدا کنید. اگر شما بتوانید تناسب رنگ در لباس پوشیدن را رعایت کنید، جزء خانم های شیک پوش به حساب می آید. همانطور که می دانید مانتو و شال و روسری یکی از مهمترین پوشش های خانم های ایرانی به حساب می آیید. در نتیجه ست کردن و رعایت تناسب رنگ این دو بسیار اهمیت دارد و می توانیم بگوییم که گزینه های اصلی برای داشتن یک استایل خاص و بی نظیر هستند. حتماً شما هم در کمد لباس های خود چندین مانتو و چندین شال و روسری دارید که تنها اصول ست کردن آنها را نمی دانید. در ادامه این مقاله سعی داریم اطلاعاتی در مورد اصول ست کردن مانتو با  شال و یا روسری به شما بدهیم.

چگونگی ست کردن رنگ انواع مانتو با شال و روسری

این روزها رنگ های بسیار زیادیوجود دارند که با استفاده از آنها می توانید استایل های خاص و متفاوتی داشته باشید. حتما شما هم شنیده اید که استفاده از رنگ ها در طراحی لباس به سلیقه شخصی افراد بستگی دارد، اما باید بدانید که علاوه بر این موضوع، شناخت تناسب رنگ ها هم  بسیار اهمیت دارد. در واقع شما با شناخت و اصول مبانی رنگ شناسی می‌توانید بهترین ست ها را در استایل خود به کار بگیرید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی در مورد چگونگی ست کردن انواع مانتو با شال و روسری به شما بدهیم.

ست مانتو سفید با شال

  • ست کردن مانتو های به رنگ سفید

اگر شما اهل استفاده از مانتوهایی به رنگ سفید هستید، بهتر است از شال و روسری هایی استفاده کنید که رنگ تیره نداشته باشند. در واقع رنگ‌هایی مانند آلبالویی، سبز، فیروزه ای، سرمه ای و … برای ست کردن با رنگ مانتو سفید بهترین گزینه هستند. می‌توانید از شال و روسری هایی استفاده کنید که در ترکیب رنگ آنها سفید وجود داشته باشد . همانطور که می دانید سفید یک رنگ خنثی به حساب می آید و شما برای ست کردن آن می‌توانید از بیشتر رنگ ها به جز رنگ کرمی استفاده کنید.  همانطور که توضیح داده ایم، بیشتر رنگ ها با رنگ سفید تناسب خوبی دارند اما رنگ هایی مانند رنگ های پاستیلی، رنگ های روشن و … بهترین ترکیب با رنگ سفید هستند.

  • اصول ست کردن مانتو مشکی

رنگ مشکی از آن دسته از رنگ هایی است که در کمد هر خانمی پیدا می شود اگر می خواهید مانتو مشکی خود را با شال و روسری ست کنید، باید به سراغ رنگ های تیره مانند سورمه ای، قهوه‌ای و … بروید. توجه داشته باشید بهترین ترکیب برای ست کردن با مانتو زرشکی استفاده از شال یا روسری آبی، زرشکی، سبز، قرمز، لیمویی و … است. به زبان ساده تر برای ست کردن با رنگ مشکی بهتر است از رنگ های شاد استفاده کنید. ست کردن یک استایل با مانتو مشکی بسیار ساده تر از رنگ های دیگر است. شما می توانید رنگ شال و روسری خود را  با رنگ کفش خود ست کنید.

نحوه ست کردن مانتو با شال

  • آشنایی با ست کردن مانتو آبی

اگر به یاد داشته باشید در مقاله های قبلی به شما آموزش داده ایم که از رنگهای مکمل در استایل خود استفاده کنید تا استایلی چشمگیر تر و اصولی تر داشته باشید. مکمل رنگ آبی هم رنگ نارنجی است، در نتیجه برای ست کردن مانتوی آبی می‌توانید از شال و روسری به رنگ نارنجی و یا زرد استفاده کنید تا استایل شما بسیار زیبا بی‌نظیر شود. این ترکیب می تواند شما را شگفت زده کند.

  • بررسی استایل با مانتو طوسی

طوسی هم از آن دسته از رنگ هایی است که طرفداران بسیار زیادی دارد زیرا رنگ خنثی و دلنشینی است. ست کردن رنگ های خنثی با دیگر رنگ ها بسیار آسان تر به نظر می رسد. شما می‌توانید هر رنگ شال و روسری را به جز رنگ قهوه ای را با مانتو طوسی خود ست کنید.  اگر به دنبال بهترین گزینه ها برای ست کردن بارنگ طوسی هستید می توانید از رنگهای پاستیلی استفاده کنید.این رنگ ها هنگام ست شدن با رنگ طوسی جذابیت بیشتری خواهند داشت. توجه داشته باشید که از جمله رنگ های پرطرفدار برای ست کردن با رنگ طوسی رنگ‌های زرشکی و صورتی هستند. در واقع این دو رنگ از ست های پرطرفدار و جذاب در بین خانم ها هستند و سلیقه بیشتر افراد را در بر می گیرند.

ست مانتو بنفش

نحوه ست کردن مانتو در سال ۲۰۲۲

همان طور که می دانید رنگ محبوب در سال ۲۰۲۲ رنگ بنفش است. اگر شما هم قصد خرید یک مانتو بنفش رنگ را دارید، بهتر است با نحوه و اصول ست کردن آن آشنا شوید. جالب است بدانید که رنگ هایی مانند رنگ صورتی و سرخابی می توانند بهترین ترکیب با رنگ بنفش ایجاد کنند. در نتیجه شما می‌توانید از یک شال و یا روسری به رنگ سرخابی و یا صورتی همراه با مانتوی بنفش در استایل خود استفاده کنید. بهتر است در انتخاب رنگ در استایل خود کمی جسارت به خرج دهید و از نقطه امن خود خارج شوید تا با آیتم های بیشتری برای ایجاد یک ترکیب بی نظیر مواجه شوید به مرور زمان تاثیرات مثبتی را بر روی تیپ و استایل خود مشاهده کنید.

3 تکنیک دایره رنگ در اصول ست کردن مانتو با شال و روسری

  • ست کردن مانتو با شال با رنگ های مشابه

در این حالت به سراغ چرخه رنگها بروید و این بار به رنگهای مشابه توجه داشته باشید. در واقع هر رنگی در این چرخه با سه رنگ کناری خود رنگ های مشابه را می سازد. توجه داشته باشید که این رنگ ها با یکدیگر بسیار خوب و زیباست می شوند. در نتیجه شما می توانید برای ست کردن مانتو با شال خود از رنگ های مشابه استفاده کنید تا تناسب خوبی در استایل شما ایجاد شود. این سری از رنگ های مشابه با سلیقه بیشتر افراد سازگار است.

  • به کارگیری رنگ های مکمل برای یک استایل بی نظیر

  رنگ های مکمل هم آن دسته از رنگ هایی هستند که در چرخه رنگ ها در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. البته باید بدانید که این روزها استفاده از رنگهای مکمل برای ست کردن خیلی ایده‌آل نیست، اما اگر شما علاقه به این نوع رنگ های مکمل دارید، می توانید از ته رنگ و یا سایه رنگ های مکمل در کنار هم استفاده کنید.

  • استفاده از رنگ های متضاد

برای داشتن یک استایل جذاب باز هم باید به سراغ دایره رنگها بروید. یک رنگ را بر روی این دایره انتخاب کنید سپس از سه خانه بگذرید و به خانه چهارم برسید. توجه داشته باشید که رنگ اول و رنگ چهارم رنگ های متضاد به حساب می آیند. قانون رنگ های متضاد هم دارای طرفداران بسیار زیادی است که شما می توانید از این رنگ‌ها برای ست کردن مانتو و شال و روسری استفاده کنید.

طرز ست کردن مانتو با شال

 نکات قابل توجه در ست کردن مانتو با شال و یا روسری

1)  اگر مانتویی که شما برای استایل خود انتخاب می کنید دارای طرح‌های شلوغی است، است بهتر است دیگر به سراغ شال و روسری طرح دار شلوغ نروید و تنها از شال های ساده استفاده کنید،. اما اگر شما معتقد هستید که شال و روسری طرح دار بیشتر به چهره شما می آید، سعی کنید مانتو خود را ساده تر انتخاب کنید. توجه به این نکته در یک استایل جذاب و منحصر به فرد بسیار ارزشمند است.

2) اگر تمایل به استفاده از یک استایل تک رنگ دارید به هیچ عنوان از اکسسوری هایی که حالت شاین دارند استفاده نکنید.

3) توجه داشته باشید که رنگ های پاستیلی خیلی راحت با یکدیگر ست می شوند و شما می توانید از ویژگی این نوع رنگ ها به خوبی استفاده کنید.

سخن پایانی

به طور کلی باید بدانید که برای ست کردن مانتو با شال و روسری حتما باید با اصول ست کردن و مبانی رنگ ها آشنایی داشته باشید تا بتوانید استایلی چشمگیر و بی نظیر  برای خود ایجاد کنید. قطعا ذوق و سلیقه شما همراه با به کارگیری این اصول می تواند نتیجه ای درخشان و شگفت انگیز داشته باشد. سعی کنید لباس های خود را از مزونهایی تهیه کنید که طراحان آن ها با اصول و مبانی رنگ ها و طرح ها آشنایی کافی داشته باشند.  از جمله این مزون ها می‌توان به مزون میسا اشاره کردکه دارای طراحانی بسیار حرفه ای و کاربلد است.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد ست کردن مانتو با شال به دست آورده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.