حتما برای شما هم پیش آمده است که به یک مهمانی و یا یک جلسه دعوت شده باشید و زمان کافی برای ست کردن لباس خود نداشته باشید. در این صورت کار بسیار سخت می شود و شما نیاز به زمان بیشتری خواهید داشت. اگر شما هم معمولا با این نوع دغدغه ها مواجه می شوید، بهتر است این مقاله را به طور کامل و با دقت مطالعه کنید. توجه داشته باشید که

اگر شما با اصول ست کردن لباس و هارمونی رنگها آشنایی داشته باشید مانند یک چشم بر هم زدن لباس های هماهنگ و متناسب برای قرارهای خود را پیدا می کنید.

تنها کافی است تا کمی زمان بگذارید و با چند نکته اصولی و مهم در این رابطه آشنا شوید. قطعاً با خواندن این مقاله اطلاعات مفید و ارزشمندی در رابطه با اصول ست کردن لباس زنانه به دست می آورید.

یادگیری اصول ست کردن لباس

 چند نکته طلایی در اصول ست کردن لباس

1) بررسی چرخه رنگ ها

اگر به چرخه رنگ ها توجه داشته باشید، رنگ های اولیه و ثانویه را مشاهده می کنید که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. در واقع این رنگ ها به طور کامل با یکدیگر همخوانی دارند که از جمله آنها می‌توان به زرد با قرمز و یا نارنجی اشاره کرد از لحاظ بصری این نوع رنگ ها می توانند ترکیبات خوبی با یکدیگر به وجود آورند، اما به این نکته هم توجه داشته باشید که نور یکدیگر را هم کاهش می دهند. ست کردن این نوع رنگ ها در لباس بسیار زیبا و جذاب است اما باید بدانید که آنطور که باید چشمگیر نخواهند بود.

2) آشنایی با رنگ های مکمل در اصول ست کردن لباس

برخی دیگر از رنگها در چرخه وجود دارند که در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند. به این نوع رنگ ها، رنگ های مکمل گفته می شود. از جمله رنگ های مکمل می توان به قرمز و آبی اشاره کرد کرد که با رنگ اصلی زرد در تضاد هستند. برای مثال رنگ سبز هم از ترکیب دو رنگ زرد و آبی به وجود می آید. رنگ سبز با رنگ قرمز همخوانی بسیار خوبی دارد و در واقع تکمیل کننده همدیگر هستند. زمانی که رنگ های  مکمل در کنار یکدیگر قرار می گیرند جلوه های بسیار چشم نوازی ایجاد می کنند و تاثیر هر کدام از این رنگ ها خیلی بیشتر از زمانی است که به تنهایی مورد استفاده قرار می گیرند .تنها کافی است که یکبار رنگ های مکمل را در استایل خود به کار ببرید تا متوجه جذابیت آنها بشوید.

3) استفاده از رنگ منتخب در لباس هایی با رنگ های شلوغ

اگر لباس مورد انتخابی شما از ترکیب چند رنگ طراحی شده است، برای هماهنگی و ست کردن آن بهتر است یکی از رنگ ها را که در لباس استفاده شده است انتخاب کنید و با آن رنگ استایل خود را تکمیل کنید.  بهتر است رنگی را انتخاب کنید که بیشتر از همه در لباس شما به کار رفته است.

نکات طلایی در اصول ست کردن لباس

4) پرهیز از پارچه های شلوغ در یک استایل

توجه داشته باشید به هیچ عنوان نباید از پارچه هایی با طرح های خیلی شلوغ برای ست کردن لباس های خود استفاده کنید. این موضوع از لحاظ زیبا شناسی، ترکیب شیک و منحصر به فرد ایجاد نمی کند. برای مثال استفاده از یک بلوز راه راه همراه با یک دامن خال خالی استایل جذابی را به وجود نمی‌آورد. بهتر است با اصول حرفه ای برای ست کردن لباس های خود آشنا شوید.

نگاهی به چرخه رنگ ها برای اصول ست کردن لباس

اگر شما هم تمایل به یادگیری ست کردن لباس دارید، در قدم اول باید با چرخه رنگ آشنا شوید. در واقع باید بدانید که چه نوع رنگ هایی در کنار همدیگر باعث افزایش و یا کاهش قدرت انعکاس می‌شوند. ابتدا بهتر است با رنگ هایی که شامل رنگ زرد، قرمز و آبی هستند، آشنا شوید. این سه رنگ از رنگ های اصلی به حساب می‌آیند.

آشنایی با رنگ های ثانویه

رنگ های ثانویه هم از ترکیب رنگ های اصلی به وجود می آیند.  برای مثال از ترکیب رنگ قرمز و آبی رنگ بنفش به وجود می آید که به آن رنگ ثانویه می گویند. از ترکیب رنگ قرمز و زرد هم رنگ نارنجی به دست می‌آید.

بررسی رنگهای درجه ۳

رنگ های درجه سه از ترکیب رنگ های اولیه با رنگ های ثانویه ایجاد می شوند. جالب است بدانید که رنگ های اولیه با رنگهای درجه سه هم خوانی و تشابه خوبی دارند. در واقع به همین راحتی می توانید رنگ هایی که با کنار هم قرار گرفتن، جذابیت استایل شما را چندین برابر می کنند، پیدا کنید. اصول ست کردن لباس کار عجیب و غریبی نیست و تنها شما با یادگیری این موارد جزئی می توانید خوش استایل تر از همیشه در مهمانی ها بدرخشید.  در ادامه این مقاله سعی داریم به بررسی تکنیک هایی های بپردازیم که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند کاربردی تر هستند.

ست کیف و کفش دراصول ست کردن لباس

 تکنیک هایی برای اصول ست کردن لباس

ترفند ست کردن کیف با شلوار یا دامن

جالب است بدانید که جذاب ترین اصول ست کردن لباس نحوه ست کردن کیف با رنگ شلوار و یا دامن است. زمانی که صحبت از ست کردن لباس می شود، بسیاری از افراد تصور می کنند که حتما باید باید از رنگ های کاملا شبیه به هم استفاده کنند، درحالی که این باور کاملاً اشتباه است. در واقع در دنیای مد و فشن، این نوع ترکیب ست کردن کاملاً رد شده است. برای مثال اگر شما کیف سبز در استایل خود استفاده می کنید، برای رنگ کفش و یا شلوارخود تنها کافی است که از یک تناژ مشابه و خاص استفاده کنید. اگر می خواهید شیک تر از همیه باشید، بهتر است به جنس  کیف و کفش خود توجه داشته باشید که با یکدیگر  هم خوانی داشته باشند. تکنیک های ساده اما مهم و ارزشمند، در اصول ست کردن لباس زنانه وجود دارد که شما می توانید با آگاهی از این موارد استایلی خاص و خیره کننده داشته باشید.

استفاده از طرح های شلوغ همراه با طرح های ساده

زیاده روی در استفاده از طرح های شلوغ را کنار بگذارید زیرا استفاده بیش از حد از طرح های شلوغ، کاری بسیار اشتباه است. برای مثال اگر مانتو شما دارای نقش و نگار بسیار شلوغی است، از شال و کیف و شلوار بسیار ساده استفاده کنید.

آشنایی با اصول ست کردن

پرهیز از استفاده لباس های بسیار تنگ و یا گشاد

شما باید لباسی را  انتخاب کنید که کاملا برازنده شما باشد. به همین علت باید از پوشیدن لباس های خیلی تنگ یا خیلی گشاد پرهیز کنید. توجه داشته باشید که اگر مدل لباس شما گشاد است، حتما به سرشانه های آن توجه داشته باشید که برای شما افتاده نباشد. زیرا این نوع لباس ها شما را کوتاه قد و نامرتب می‌کنند.

هماهنگی در انتخاب نوع استایل

اگر به یک مهمانی مجلسی دعوت هستید، بهتر است استایلی مجلسی داشته باشید. در این صورت باید تمامی لباس‌های شما به همین سبک باشند. برای مثال مانتوهای کتی به همراه شلوارهای پارچه ای بهترین گزینه برای یک استایل مجلسی هستند. اگر کفش های شما جلو باز است، سعی کنید از جوراب استفاده نکنید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کرده ایم به بررسی بهترین نکات اصول ست کردن لباس زنانه بپردازیم، قطعا با مطالعه این مقاله اطلاعات بسیار مفیدی در رابطه با نحوه ست کردن لباس به دست می آورید. افرادی که توجه ویژه ای به این مسائل در دنیای مد و فشن دارند، همیشه استایلی خاص تر و چشم گیر تر خواهند داشت. امروزه طراحی لباس هم نیاز به دانش و علم بالایی دارد، به همین علت توصیه می شود از مزون هایی خرید لباس خود را انجام دهید که دارای تیمی حرفه ای و قوی هستند. از جمله این مزون های خاص و حرفه ای می توان به مزون میسا اشاره کرد که با چندین سال سابقه کاری بالا توانسته است لبخند رضایت را بر لب های مشتری بنشاند.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد اصول ست کردن لباس به دست آورده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.