مقدمه

ترکیب درست و اصولی رنگ‌ها با یکدیگر در انواع لباس می‌تواند ظاهر بی‌نظیری برای شما رقم زند. اما اگر همین ترکیب رنگ بر اساس قواعد خاص خود انجام نشود می‌تواند سبب بدشکل شدن ظاهر لباس شما شود. بنابراین، اینکه در زمان انتخاب رنگ برای لباس کمی دچار سردرگمی شوید طبیعی است. اما این سردرگمی در انتخاب نباید منجر به انتخاب تکراری و ساده‌پوشی افراد شود. در ادامه ما اصول ترکیب رنگ لباس زنانه را خدمت شما آموزش خواهیم داد.

ترکیب رنگ لباس زنانه

ترکیب رنگ لباس زنانه

ترکیب رنگ‌های خنثی با ته رنگ شاید در نگاه اول سخت و دشوار به نظر برسد، اما اگر بتوانید یک ترکیب مناسب و صحیح را در لباس ایجاد کنید، به طبع ظاهر شگفت‌انگیزی را برای خود رقم خواهید زد. مد و فشن همواره پیشنهاد می‌کند که از پوشیدن لباس‌های همرنگ بپرهیزید، این امر برای جلوگیری از یکنواختی استایل شما است. اما به توصیه مزون میسا، شما عزیزان برای داشتن ظاهری دلربا حتماً نیازی نیست که بر اساس مد پیش بروید.

ترکیب رنگ لباس زنانه

انواع ترکیب رنگ لباس زنانه

تداخل رنگی

چنانچه اصول ترکیب رنگ از جانب فرد، به‌درستی رعایت نشود، احتمال تداخل رنگ‌ها با یکدیگر وجود خواهد داشت. همان‌طور که در دیگر مقالات مزون میسا خواندید، دورنگ متضاد می‌توانند مکمل بسیار خوبی برای هم باشند. به عنوان مثال ترکیب رنگ آبی و قرمز یا زرد و سبز می‌تواند در ظاهر لباس شما شگفتی آفریند. انتخاب رنگ‌های مکمل بر اساس سلیقه شما انجام می‌شود، اینکه قصد دارید استایلی کلاسیک داشته باشید و یا حالتی شاد و تازه به استایل خود بدهید، تماماً بستگی به خودتان دارد.

با ابن وجود، برای تغییر مرزهای رنگی می‌توانید از ترکیب رنگ‌هایی مانند نارنجی و مشکی، بنفش و مرجانی و یا قرمز و قهوه‌ای استفاده کنید. هرکدام از این رنگ‌ها به طریقی سبب منحصربه‌فرد شدن لباس زنانه شما خواهند شد. ترکیب سایه‌های روشن با رنگ‌ها نیز گزینه مناسبی است، برای مثال ترکیب یک دامن سفید یا خاکستری و بلوز بنفش یا صورتی بسیار شیک و خاص خواهد بود.

 blank

تمرکز بر روی رنگ لباس

در ادامه مقاله ترکیب رنگ لباس زنانه می‌خوانید: هنگام انتخاب رنگ لباس روی خود رنگ تمرکز کنید نه رسمیت و تصویرگری آن، این کار کمک می‌کند تا ترکیب‌های خاصی خلق کنید. از تخیلات و ایده‌های ذهنی خود نیز الهام بگیرید.

امتحان کردن چند ترکیب رنگی

به جهت خلق یک استایل خارق‌العاده لازم است تا چندین بار رنگ‌های مختلف را در لباس‌های زنانه امتحان کنید. به‌عبارت‌دیگر یکبار سفید را با زرد بپوشید، بار دیگر زرد را با سبز و همین‌طور پیش بروید تا ظاهری شگفت‌انگیز از میان این ترکیبات رنگی پدید آید. با این کار بالاخره می‌فهمید که کدام رنگ کاملاً به چه رنگی می‌آید و خیلی راحت‌تر تصمیم خواهید گرفت. علاوه بر لباس، این روش را می‌توانید برای اکسسوری‌هایی نظیر کیف، کفش و روسری استفاده کنید.

ترکیب رنگ لباس زنانه

انواع رنگ‌ها و کاربرد آن‌ها

بیش از هزاران رنگ در دنیا وجود دارد که ترکیب آنها با چند رنگ به‌خصوص در لباس زیبایی بی‌نظیری فراهم می‌کند. در ادامه به چند رنگ تأثیرگذار و شیک که در لباس زنانه بیشتر به کاربرده می‌شوند اشاره خواهیم کرد.

سفید

استفاده از رنگ سفید در ترکیب رنگ لباس زنانه، در کنار رنگ سیاه و یا کنار سایه‌های روشن و تیره بسیار زیبا خواهد شد. همچنین این رنگ در کنار رنگ‌های شاد و قوی تأثیر شگرفی در استایل بانوان دارد.

رنگ بژ

این رنگ به همراه مارون، قرمز، مشکی و سبز کاملاً مطابقت دارد و ترکیب‌های زیبایی ایجاد می‌کند.

رنگ خاکستری

تمامی رنگ‌های کم‌رنگ و نود و یا رنگ‌های روشن مانند رنگ قرمز مایل به آبی، آبی روشن، قرمز، سبز با رنگ خاکستری ترکیب شیک و خاصی ایجاد می‌کنند. بهتر است رنگ اصلی در این ترکیبات خاکستری باشد.

آبی آسمانی

ترکیب رنگ‌هایی نظیر قرمز، سبز، صورتی، بنفش، خاکستری، سبز روشن، نعنایی، سفید با سایه‌های رنگ آبی آسمانی فوق‌العاده خواهد شد.

رنگ صورتی

این رنگ در بین بانوان طرف‌داران زیادی دارد، اما صورتی با چه رنگ‌های قابل ترکیب است؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت بهترین ترکیب رنگی با صورتی رنگ‌های خاکستری، سفید، کبالت، مشکی، بنفش روشن یا یاسی، آبی و سرمه‌ای هستند.

زرد

ترکیب این رنگ با مشکی، قهوه‌ای، قرمز، نارنجی، سرمه‌ای، خاکستری و آبی آسمانی بهترین انتخاب خواهد بود.

نارنجی

برای جلوه بیشتر این رنگ در تن بهتر است آن را در کنار رنگ‌هایی مثل زرد، سیاه، سفید، سبز، بژ شنی، سبز ارتشی، بنفش و سرمه‌ای به کار برد.

ترکیب رنگ لباس زنانه

ترکیب و انتخاب رنگ‌های مکمل در لباس

سعی کنید در ترکیب رنگ لباس زنانه، رنگ‌هایی را برای لباس خود انتخاب کنید که مکمل هم هستند، رنگ‌های سرد معمولاً به پوست‌های سفید می‌آید و رنگ‌های گرم به پوست‌های تیره، جواهراتی که می‌توان با این لباس‌ها ست کرد به ترتیب برای افراد روشن پوست باید نقره‌ای یا سفید باشند و برای افراد تیره و سبزه باید از طلا و یا جواهراتی با رنگ برنز استفاده کرد. در ادامه انواع ترکیب رنگ‌ها را برای شما بازگو می‌کنیم.

ترکیب رنگ لباس زنانه | سبز و زرد

این دو رنگ در اکثر چهره‌ها جلوه زیبایی دارد. اگر پوست سبزه‌ای دارید بهتر است از انواع تیره این دورنگ استفاده کنید، رنگ‌هایی مانند خردلی، خاکی و سبز تیره ارتشی گزینه‌های خوبی هستند. اما اگر پوست روشنی دارید، از رنگ‌های سبز و زرد کم‌رنگ استفاده کنید. هودی کلاهدار اور سایز یکی از محصولات مزون میسا است که میتوانید آن را در انواع رنگ‌ها خریداری نمایید.

ترکیب رنگ لباس زنانه | زرد و قهوه‌ای

یکی از ترکیب‌های جذاب زنانه ترکیب زرد با برنزه یا قهوه‌ای است. این رنگ‌ها با سایه‌های خنثی و نارنجی بسیار مچ هستند. استفاده از این ترکیب رنگی برای افرادی که خجالتی نیستند، انتخاب مناسبی است. ترکیب ژاکت زرد با یک شلوار قهوه‌ای بی‌نظیر می‌شود.

ترکیب رنگ لباس زنانه| زرد و آبی

این ترکیب نیز در بین بانوان از ترکیب‌های جذاب است. شما میتوانید این ترکیب رنگی جذاب را در انواع محصولات و لباس‌های مزون میسا نظیر:  پافر کلاهدار کاپشنی بلند، ست دورس یقه دار و شلوار و… بیابید.

ترکیب رنگ لباس زنانه| آبی کم‌رنگ با صورتی

این نوع ترکیب حسی بهاره و نشاط‌بخش را با خود به همراه دارد. ترکیب مانتویی با رنگ صورتی ملایم به همراه کیف و کفش و شالی با آبی کم‌رنگ واقعاً زیبا است.

ترکیب رنگ لباس زنانه| سیاه‌وسفید

این ترکیب از قدیمی‌ترین ترکیب‌های رنگی است که میان اغلب افراد رایج است. استفاده از البسه با ترکیب رنگی سیاه‌وسفید، هیچ محدودیتی برای رنگ پوست ندارد.

ترکیب رنگ لباس زنانه| قرمز و آبی

پوشیدن یک کت آبی با شلوار قرمز یا بالعکس ترکیب رنگی جذابی ایجاد خواهد کرد.

ترکیب رنگ لباس زنانه| آبی و فیروزه‌ای

همان‌طور که می‌دانید، رنگ‌ها در بک درجه حرارت خاصی به‌خوبی باهم ترکیب می‌شوند. سایه‌های گرم آبی در کنار سبزی با سایه سرد و تیره از همان ست‌های خوب در ترکیب رنگ لباس زنانه است. استفاده از یک کت آبی با کفش فیروزه‌ای واقعاً جذاب و شیک به نظر می‌رسد.

ترکیب رنگ لباس زنانه| زرد و بنفش

این ترکیب رنگی هم از رایج‌ترین ترکیب‌های رنگی در جامعه است. ترکیب بنفش و زرد از ترکیب‌های رنگی شادی است که هر بانویی آن را انتخاب می‌کند.

ترکیب رنگ لباس زنانه| بنفش و سفید یا مرجانی

اگر قصد انتخاب یک دامن سفید و پیراهن بنفش را دارید و یا می‌خواهید بنفش و مرجانی را باهم در استایل خود به کار ببرید، توصیه می‌کنیم حتماً از زیورآلات نقره‌ای با رنگ سرد استفاده کنید. هنگام انتخاب این ترکیب رنگی به فصل نیز توجه کنید.

ترکیب رنگ لباس زنانه| صورتی خاکستری یا صورتی و شتری؟

انتخاب این ترکیب‌های رنگی فرقی نمی‌کند، هر دو به‌قدر کافی شیک و لاکچری هستند. انتخاب هریک می‌تواند زیبایی فوق‌العاده‌ای برای استایل شما رقم بزند. استفاده از این ترکیب‌های رنگی در تمام فصول مجاز است و مشکلی ایجاد نمی‌کند.

چه رنگ‌هایی بیشتر از بقیه به چشم انسان جذاب است؟

رنگ‌هایی مثل زرد، قرمز و سبز از رنگ‌های بسیار جذابی هستند که توجه هر انسانی را به خود جلب می‌کنند. رنگ زرد نور زیادی را منعکس می‌کند، سبز تجلی‌گر تازگی و طراوت است و قرمز سبب واکنش عاطفی شدید و قدرتمند خواهد شد.

ترکیب رنگ لباس زنانه

ترکیب هر رنگ با طیف به‌خصوص

هر رنگ با خود و سایه‌های مختص خود ارتباط خوبی دارد و ترکیب مناسبی خلق می‌کند. برای ترکیب رنگ لباس زنانه همیشه رنگی را به‌عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته و به کمک سایه‌روشن یا سایه تیره آن را بیارایید.

نکات کلیدی در انتخاب رنگ لباس

  • در انتخاب رنگ لباس، انتخاب خود را از شلوار آغاز کنید.
  • گزینه‌های نامنطبق را نادیده نگیرید، شاید بدردتان بخورند.
  • از استفاده از یکرنگ به‌خصوص در کل استایل خود بپرهیزید.
  • هیچ قانون سختی در انتخاب رنگ وجود ندارد، فقط باید از این کار لذت ببرید و اصول درست را به کار ببرید.
  • رنگ‌ها را کنار هم قرار دهید و در نهایت بهترین ترکیب را انتخاب کنید.

ترکیب رنگ لباس زنانه

سخن آخر

از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودی متشکریم. ما تلاش کردیم تا بهترین و زیباترین انواع ترکیب رنگ لباس زنانه را به شما نشان دهیم. همان‌طور که گفته شد انتخاب و ترکیب رنگ‌ها اصلاً سخت نیست و باتوجه‌به نکات گفته شده به‌راحتی انجام خواهد شد. مزون میسا آماده راهنمایی شما عزیزان در این زمینه است. شما می‌توانید بهترین ترکیب‌های رنگی را در این مجموعه بیابید و آن‌ها را برای خود بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.