یک طراح لباس پس از آنکه طراحی لباس خود را با اتمام رساند باید برای تولید و عرضه آن اقدام کند. اما این پروسه چگونه انجام می‌شود؟ به دنبال یک طراحی خلاقانه و نو اگر فرایند تولید و عرضه به مشتری به‌درستی انجام نشود، تمام زحمات طراح ممکن است به هدر برود. بنابراین بهتر است با درک قوی و اعتمادبه‌نفس بالا به این عمل بپردازیم. همان‌طور که در مقالات دیگر به آن اشاره کردیم، برای یک طراحی لباس حرفه‌ای ابزار مخصوصی نیاز است که این ابزار به کمک رعایت نکات گفته شده، می‌تواند موفقیت طراح را به وجود آورد. یکی از فاکتورهایی که از طراحی تا تولید لباس اهمیت زیادی دارد، انتخاب پارچه مناسب است.

از طراحی تا تولید لباس

نکات کلیدی از طراحی تا تولید لباس

از طراحی تا تولید لباس: انتخاب جنس پارچه

شروع طراحی با انتخاب پارچه آغاز می‌شود. این انتخاب بر اساس اصول و قواعد طراحی لباس، تحقیق و مطالعه در مجلات مد و فشن و اینترنت، بررسی بازار هدف، روحیات و سلایق، سطح کیفی و قیمت نهایی لباس انجام می‌شود. انتخاب پارچه مناسب معمولاً توسط تیم طراحان و نمایندگان فروش انجام می‌شود. هنگام این انتخاب عواملی نظیر جنس، نوع، رنگ‌بندی، همخوانی رنگ‌ها باید در نظر گرفته شود.

از طراحی تا تولید لباس: بانک اطلاعات طراحی

بانک اطلاعات طراحی جهت تکمیل اطلاعاتی نظیر مدل، مشخصات نمونه، کد رنگ، تزئینات لباس و… به روند فعالیت واحد طراحی کمک فراوانی می‌کند و سرعت کار را افزایش می‌دهد. مواردی از قبیل موارد زیر بهتر است در این بانک اطلاعاتی ثبت شود:

  • ثبت‌نام و مشخصه طرح به‌منظور شناسایی لباس
  • کاربرد طرح و دسته‌بندی آن بر اساس رده سنی و جنسیت
  • ثبت کد و سریال طرح به‌منظور ردیابی سفارش‌ها
  • ثبت جایگاه و موقعیت طرح موردنظر
  • بیان روش و تکنیک‌های اجرا شده بر روی طرح
  • جنس و متریال مورداستفاده در طرح؛ مثل جنس پارچه
  • ثبت مشخصات و خصوصیات اجراکننده طرح و تجهیزات موردنیاز برای تولید نهایی
  • نام و مشخصات شخصی طراح لباس یا مخترع طرح موردنظر

از طراحی تا تولید لباس: طراحی نمونه و نمونه‌گیری

به منظور گذراندن پروسه و فرایند نمونه دوزی در طراحی لباس، اطلاعات لازم در قالب فرمی مخصوص به همراه تأییدیه طراح لباس و یا مدیر آن بخش، به قسمت نمونه دوزی ارائه می‌شود. فعالیت نمونه دوزی و طراحی نمونه در هر سازمان و مجموعه به عملکرد و وسعت آن مجموعه بستگی دارد و می‌تواند با شرایط و روش‌های مختلفی صورت پذیرد.

بسیاری از مجموعه‌ها، عملیات نمونه دوزی و کلیه عملیات مرتبط با دوختن نمونه را تحت‌نظارت مستقیم مدیریت و یا مسئول طراحی لباس قرار می‌دهند. اما در برخی دیگر از مجموعه‌ها، نظارت عملیات نمونه دوزی در قسمت دوخت انجام می‌شود.

در سازمان‌های بزرگ از طراحی تا تولید لباس، فعالیت نمونه دوزی به دلیل میزان تولید در یک روز و همچنین تنوع بالای محصولاتی که تولید می‌شوند، بالا است. عملیات نمونه دوزی در مجموعه‌ها از طریق واحد نمونه‌گیری سفارشات دوخت از واحد طراحی تحویل گرفته و بعد از اجرای عملیات دوخت، نمونه‌ها را به واحد طراحی ارائه می‌دهد. فرم نمونه دوزی شده باید حتماً دارای اطلاعات کامل و جامعی از ویژگی‌های کافی طرح و مدل بوده و هیچ پرسشی و تردیدی را در ذهن نمونه دوز ایجاد نکند.

از طراحی تا تولید لباس

از طراحی تا تولید لباس: بررسی نمونه‌ها

بعد از دوخت، نمونه آماده در جلسه‌ای به نمایش گذاشته می‌شود. اعضایی که در این جلسه حضور دارند، صاحب‌نظرانی نظیر مدیران و کارشناسان حوزه بازاریابی، طراحی و تولید هستند. این اعضا نمونه را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار داده و نسبت به تأیید و یا رد آن و همچنین ایجاد تغییرات لازم تصمیم‌گیری می‌کنند.

صدور سفارش تولید محصول

بعد از آنکه طراحی لباس شما تأیید شد، این نمونه به همراه اطلاعات موردنیاز به‌صورت کامل و دقیق به واحد برنامه‌ریزی فرستاده می‌شود. مدتی بعد از اعلام اطلاعات به واحد برنامه‌ریزی، این واحد سفارشات را در برنامه تولید کارخانه قرار داده و به بررسی مواد و ملزومات لازم می‌پردازد. تولید لباس به‌صورت‌های مختلفی انجام می‌شود، هر مدل و هر نوع لباس لازمه‌های ویژه خود را دارد. به‌عبارت‌دیگر تولید و دوخت لباس زیر زنانه با تولید و دوخت پیراهن مردانه بسیار متفاوت است. نه تنها این دو مورد بلکه هر نوع لباسی برای دوخت و تولید شدن به دستگاه و لوازم مخصوصی نیازمند است.

از طراحی تا تولید لباس

از طراحی تا تولید لباس: مراحل تولید لباس

مواد اولیه و افکت لباس

در ادامه مقاله ” از طراحی تا تولید لباس” باید گفت، اولین مرحله تولید لباس فراهم‌کردن مواد اولیه و متریال باکیفیت است. اما انتخاب مواد اولیه همان‌طور که گفته شد، بر اساس نوع تولید لباس متفاوت است. اما به‌طورکلی باید گفت که تولید و دوخت هر لباسی با هر مدل خاص، به تهیه خرج کار و متریالی نظیر پارچه دارد. این دو مورد در هر نوع لباسی مشترک خواهد بود.

از طراحی تا تولید لباس

تهیه الگو مناسب

در روند تولید و دوخت یک لباس به یک الگو و نگاره مناسب برای برش احتیاج است. معمولاً الگوهایی که در تولید انواع لباس استفاده می‌شوند، از سایزبندی متنوع و اجزای کلی لباس تشکیل شده‌اند. این الگوها بر روی مقوا و یا شابلون رسم شده و در نهایت از آنها برای برش بر روی پارچه استفاده می‌شود.

بهتر است الگوی خود را بر یک مقوای محکم یا شابلون رسم کنید تا استقامت لازم را داشته باشد و بتوان ازروی آن به‌راحتی پارچه‌ها را برش داد. الگوی برش بر کیفیت نهایی کار شما تأثیر بسزایی دارد.

برش | از طراحی تا تولید لباس

هر تولیدی لباس، معمولاً دارای یک متخصص باتجربه و ماهر در کار برش الگوها است. بعد از پهن نمودن طاقه‌های پارچه و چیدن طاقه‌ها بر روی هم، برش‌کار به کمک ابزاری نظیر قیچی مخصوص، پارچه‌ها را بر اساس الگوی موردنظر برش می‌دهد. برش‌کار انواع مختلفی از برش‌های خود را با کمترین میزان پرتی می‌برد. برش پارچه در حال حاضر به‌صورت برش با قیچی صنعتی یا برش لیزری بر اساس نوع تولید انجام می‌شود.

از طراحی تا تولید لباس

ساماندهی اجزا توسط وسط کار

پس از آماده‌سازی قسمت‌های برش خورده پارچه، این قسمت‌ها به‌منظور ساماندهی و دسته‌بندی شدن به کارگاه منتقل می‌شوند و در نهایت بین چرخ‌کاران توزیع می‌گردند. در این مرحله وسط کار قسمت‌های مربوطه را ساماندهی کرده و پروسه دوخت اجزا را سرعت می‌بخشد. این وسط کار بر اساس نیاز هر چرخ‌کار، بخش‌های مختلف را در دسترس آنها قرار می‌دهد.

دوخت و عملیات اولیه

روند تولید و تهیه البسه از طراحی تا تولید لباس، به طور معمول دارای مرحله‌ای به نام دوخت اجزا یا عملیات پایه است. خیاط‌ها در این مرحله قسمت‌های برش خورده پارچه را به حالت اولیه تغییر داده و پایه‌ای برای دوخته‌ای دیگر تولید می‌کنند.

ساماندهی مجدد وسط کارها

بعد از مرحله عملیات پایه، وسط کار مجدداً برای ساماندهی بخش‌های پایه و اولیه اقدام می‌کند. بخش‌های دوخته شده در نهایت توسط وسط کاران از داخل سبدهای مخصوص جمع شده و بعد از انجام یکسری عملیات خاص، مجدد در دسترس خیاطان یا ماشین‌آلات قرار می‌گیرد.

دوخت اصلی و نهایی

در این مرحله بخش‌های برش خورده به هم نزدیک شده و دوخت اصلی اعمال می‌شود، در این مرحله لباس آماده خواهد شد.

بررسی و عملیات نهایی وسط کاران

پس ازآنکه دوخت محصول به اتمام رسید، وسط کار بازهم عملیات پایانی را بررسی کرده و به رفع ایرادات لباس می‌پردازد، بعدازاین مرحله لباس به بخش اتوبخار منتقل می‌شود.

قسمت اتوکشی

اتوکشی به حالت‌های مختلفی انجام می‌شود، اتوکشی به کمک اتوپرس، اتوبخار، اتو روی مانکن و… به‌منظور صاف کردن چروک البسه انجام می‌شود. پس از رفع چروک البسه با دمای مناسب، لباس‌ها آماده بهره‌برداری خواهند شد.

از طراحی تا تولید لباس

قسمت نهایی

در نهایت روند تولید لباس به اتمام رسیده و پس از بسته‌بندی و افزودن بروشور و مارک، به بازار عرضه می‌شود.

سخن آخر

در این مقاله هرانچه که از طراحی تا تولید لباس لازم بود برای شما شرح داده شد. امیدواریم که با خواندن این مطلب اطلاعات لازم در این زمینه را به‌طور کامل و جامع کسب نموده باشید. امروزه مزون‌های زیادی همانند مزون میسا پروسه طراحی لباس تا تولید و تهیه آن را خودشان به تنهایی انجام می‌دهند.

مزون میسا یکی از بزرگترین مجموعه‌های فروش و طراحی لباس مردانه، زنانه و بچگانه است که در انواع رنگ و طرح محصولات خود را به فروش می‌رساند. چند مورد از محصولات زمستانی که در این مزون به فروش می‌رسد عبارت است از: رویه خز، کاپشن استین فوتر، بافت زاپدار، پافر کلاهدار کاپشنی بلند و… .

کلمه کلیدی: از طراحی تا تولید لباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.